Header

čistenie priamo u zákazníka

zníženie poruchovosti techniky až o 70%

ČISTENIE SERVEROV, RACKOVÝCH SKRÍŇ A IN-RACK ZARIADENÍ TECHNOLÓGIOU COMPUCLEAN®

Čistenie serverov, rackových skríň a in-rack zariadení je špecifickým spôsobom čistenia zariadení výpočtovej a telekomnikačnej techniky, pri ktorom je však vo veľkom meradle uplatniteľná technológia COMPUCLEAN®.

Podľa požiadaviek zákazníka – v prípade možnosti dočasného vypnutia zariadení – sú zariadenia povypínané, odkáblované a racková skriňa je komplet demontovaná. Servery, diskové polia a ostatné in-rack zariadenia sú rozobraté a komplexne zvnútra aj zvonku vyčistené (viď. Stručná charakteristika realizácie čistenia zariadení technológiou COMPUCLEAN®). Vyčistené zariadenia sú do kompletne vyčistenej skrine spätne namontované, v konfigurácii v zmysle požiadavky zákazníka, zakáblované a následne odkúšané.

V prípade, že zariadenie ako také nemožno ani dočasne vypnúť, je možnosť zrealizovať povrchové čistenie skrine a vnútorných zariadení, ktoré však prináša len viac-menej vizuálny efekt. Sú odstránené prachové nánosy na zariadeniach, povysávané mriežky chladičov a ventilátorov, odprášená kabeláž príp. poutieranie zariadení antistatickým čistiacim prostriedkom, ale technický prínos vnútorného vyčistenia týchto elektronických zariadení sa tu stráca.

Obdobným spôsobom možno popísanou technológiou vyčistiť aj rôzne riadiace skrine, skrine štruktúrovanej kabeláže, telefónne ústredne a pod.